Zyrat Qendrore
Rruga "Ismail Qemali", Objekti Nr.30
Hyrja 7, Kati 3, Tiranë, Shqipëri
Kujdesi ndaj Klientit
info@easypay.al
Tel: +355 4 2 264 982

Blog

Na ndiqni në:

Jeni të apasionuar pas FinTech dhe keni dëshirë të kontriboni në blogun tonë?

Plotësoni formën e mëposhtme dhe ngarkoni artikullin tuaj në format word.

Kliko për të ngarkuar file

Faleminderit për kontributin tuaj në EasyPay.

Nje gabim ka ndodhur! Mesazhi nuk u dergua.
Ju lutemi, provoni perseri.

CEO e EasyPay, Linda Shomo pjesë e panelit në Swiss Days

CEO e EasyPay, Linda Shomo, ishte e ftuar në eventin ‘Unlocking Business Potential in Albania’ organizuar nga Ambasada Zviceriane në Shqipëri. Linda Shomo ishte pjesë e panelit ekonomik për të diskutuar mbi nxjerrjen e potencialit të bizneseve në Shqipëri. Ky event u zhvillua të mërkurën, në datë 13 Shtator, si pjesë e ditëve Zviceriane dhe 25-vjetorit të prezencës së Ambasadës Zviceriane në Shqipëri.

Linda Shomo, CEO dhe themeluese e EasyPay, Një nga castet kryesore të eventit, ishte anuncimi i EasyPay si një nga tre kompanitë më të mira në European FinTech Awards 2017, në kategorinë e gjithëpërfshirjes financiare.

 

Më shumë mbi European FinTech Awards:

EasyPay Albania zgjidhet ndër tre kompanitë më të mira të Europës për Financial Inclusion në konkursin ndërkombëtar ‘‘European FinTech Awards’’. European FinTech Awards është festivali më preztigjoz për kompanitë financiare teknologjike në kontinent, e thënë ndryshe, njësoj si çmimet Oscar për kinematografinë.

Pas një fushate e cila përfshiu shqiptarë brenda dhe jashtë vendit, por jo vetëm, EasyPay arriti të kryesonte në Top 5 në renditjen e votimeve online në Europë, dhe në Top 3 Kompanitë më të mira për Financial Inclusion bazuar në votimet online që mbanin 25% të peshës dhe 75% nga vendimi i jurisë.

Juria e European Fintech Awards përbëhet nga ajka e sektorit financiar në botë, ku përfshihen drejtues të Citi Bank, BNP Paribas, European Commission, HSBC, VolksBank, Uber, Lloyds Banking Group, Unicredit Group, Allianz Group etj.

10 Tetor, 2017
×
sqShqip