Zyrat Qendrore
Rruga "Ismail Qemali", Objekti Nr.30
Hyrja 7, Kati 3, Tiranë, Shqipëri
Kujdesi ndaj Klientit
info@easypay.al
Tel: +355 4 2 264 982

Blog

Na ndiqni në:

Jeni të apasionuar pas FinTech dhe keni dëshirë të kontriboni në blogun tonë?

Plotësoni formën e mëposhtme dhe ngarkoni artikullin tuaj në format word.

Kliko për të ngarkuar file

Faleminderit për kontributin tuaj në EasyPay.

Nje gabim ka ndodhur! Mesazhi nuk u dergua.
Ju lutemi, provoni perseri.

Partneri i EasyPay, Ria fiton çmimin ”Kompania më e besueshme për Transfertat e parave”

 

CREATOR: gd-jpeg v1.0 (using IJG JPEG v62), quality = 82

Ripostuar dhe përshtatur: http://theriablog.com/2017/07/19/ria-wins-award-for-most-reliable-money-transfer-company/

Partneri i EasyPay, Ria fiton çmimin ”Kompania më e besueshme për Transfertat e parave” në Britani të Madhe.

Ky cmim i akorduar nga Weekly Desh, njeh  dedikimin e Ria për të mundësuar shërbim të besueshëm dhe të sigurtë tek mijëra njerëz përdorues të këtij shërbimi cdo muaj.

Drejtoresha e Ria për Britaninë e Madhe dhe Irlandën, Marcela Gonzales, mori cmimin ”Kompania më e besueshme për Transfertat e Parave” në emër të ekipit të Britanisë së Madhe.

Cmimi u dha në një ceremoni që ndodhi në Canary Wharf – Londër, ku stafi i Ria ishte prezent gjithashtu.

”Ne jemi të lumtur dhe nderuar që marrim këtë cmim nga Weekly Desh, e cila është një pjesë integrale e komuniteteve që ne shërbejmë” tha Marcela Gonzales. ”Ishte relativisht e papritur, por një surprizë e këndshme” shtoi ajo.

”Ky vlerësim na tregon që jemi në rrugën e drejtë dhe e forcon fokusin tonë: të vendosim klientin në zemër të asaj cfarë në bëjmë. Ne do te mbetemi kompania më e besueshme dhe ofrojmë shërbim të shkëlqyeshëm në komunitet dhe më gjerë.”

Ria news 1.0

Tanvir Alam, manaxher i zhvillimit te biznesit, u shpreh në lidhje me dyqanin më të ri: ” Dyqani ne Whitechapel është nje shembull i shkëlqyer për të rritur imazhin e Ria në komunitet. Pika do të jetë e hapur për shtate ditë te javës, duke e bërë më të përshtatshme për të gjithë klientët që duan të kryejnë transaksione, qoftë duke dërguar ose këmbyer para.”

Pika e Ria-Whitechapel është dyqani më i fundit qe i shtohet rrjetit ekzistues ne Britanine e Madhe, ndërkohë shumë pika te tjera janë planifikuar për tu hapur gjatë vitit.

EasyPay dhe Ria filluar bashkëpunimin në fund te 2016, duke synuar remitanca më të lehta, sigurta dhe besueshme për Shqiptarët brenda vendit dhe në diasporë. Ky partneritet ofron komisionet më të ulëta në treg!

20 Korrik, 2017
×
sqShqip