Zyrat Qendrore
Rruga "Ismail Qemali", Objekti Nr.30
Hyrja 7, Kati 3, Tiranë, Shqipëri
Kujdesi ndaj Klientit
info@easypay.al
Tel: +355 4 2 264 982

Blog

Na ndiqni në:

Jeni të apasionuar pas FinTech dhe keni dëshirë të kontriboni në blogun tonë?

Plotësoni formën e mëposhtme dhe ngarkoni artikullin tuaj në format word.

Kliko për të ngarkuar file

Faleminderit për kontributin tuaj në EasyPay.

Nje gabim ka ndodhur! Mesazhi nuk u dergua.
Ju lutemi, provoni perseri.

Këngëtari Maluma koncert në Tiranë më 14 Mars ditën e Verës

Këngëtari kolumbian me famë botërore Maluma vjen për herë të parë në Shqipëri dhe është gati të transformojë Sheshin Nënë Tereza në një koncert madhështor më 14 Mars ditën e Verës.

Si pjesë e turneut të tij botëror “11:11”, një nga këngëtarët më të kërkuar në botë, i cili numëron miliarda klikime në Youtube, do të zhvillojë një koncert në Tiranë.

Sheshi Nënë Tereza do të transformohet për një mbrëmje nën tingujt latinë. Ndjeni dashurinë për muzikën që ju bën të doni të kërceni.

Nga dita e sotme, EasyPay mundëson për të gjithë fansat dhe të interesuarit, shërbimin e shitjes së biletave online për koncertin e Maluma. EasyPay në bashkëpunim me Connext, ruan ekskluzivitetin për shitjen e biletave online në Shqipëri.

Bëhuni pjesë e një mbrëmjeje unike Maluma duke blerë biletën tuaj tani nëpërmjet një prej opsioneve të më poshtme, ku  gjithashtu do të gjeni informacion mbi çmimin e biletave:

  • Të paguani direkt me butonin EasyPay – Ju duhet të keni ose të krijoni i një llogari aktive në EasyPay. ticket.easypay.al
  • Të paguani me kartë Visa/Mastercard – Nëse jeni kartëmbajtës Visa/Mastercard, mund të paguani direkt nga karta juaj.  ticket.easypay.al
  • T’i blini fizikisht pranë çdo pike EasyPay në të gjithë Shqipërinë. Për të gjetur pikën tuaj më të afërt në bit.ly/epbileta

Për më shumë vizitoni: ticket.easypay.al

Më shumë fakte rreth Malumës:

Juan Luis Londoño Arias (lindur më 28 janar 1994), i njohur profesionalisht si Maluma, është një këngëtar me origjinë kolumbiane, tekstshkrues dhe aktor i firmosur në Sony Music Columbia, Sony Latin dhe Fox Music. Lindur dhe rritur në Medellín, ai zhvilloi një interes për muzikë në një moshë të re dhe filloi të regjistrojë këngë në moshën 16 vjeç. , Dirty Boy, e cila çoi në bashkëpunime të suksesshme me artistët Thalía, Shakira dhe Ricky Martin. Ai lëshoi ​​F.A.M.E. në 2018, për suksesin e mëtejshëm tregtar.

Maluma ka disa hite muzikore të cilat kanë arritur renditjen në top 10-çe në Billboard Hot Latin Songs, duke përfshirë “Felices los 4”, “Borró Cassette”, “El Perdedor” dhe “Corazón”. Ai ka punuar me disa artistë ndërkombëtarë si Thalía, Shakira, XXXTentacion, Anitta dhe Madonna. Bashkëpunimet e tij si “Chantaje” me Shakira dhe “Medellín” me Madonna kanë arritur në kulmin e Këngëve të Hot Latin. Ai ka fituar një çmim Grammy Latin dhe dy çmime të Amerikës Latine Music, dhe është nominuar për një çmim Grammy. Muzikisht, këngët e Maluma janë përshkruar si reggaeton, Latin trap dhe pop.

Juan Luis Londoño Arias është lindur në 28 janar të vitit 1994, në qytetin kolumbian të Medellín. Maluma konsiderohet nga kritikët si një nga artistët urbanistik të muzikës me ndikim më të madh në Amerikën Latine, fitues i çmimeve dhe njohjeve të panumërta në botën e muzikës.

29 Janar, 2020
×
sqShqip