Zyrat Qendrore
Rruga "Ismail Qemali", Objekti Nr.30
Hyrja 7, Kati 3, Tiranë, Shqipëri
Kujdesi ndaj Klientit
info@easypay.al
Tel: +355 4 2 264 982

Blog

Na ndiqni në:

Jeni të apasionuar pas FinTech dhe keni dëshirë të kontriboni në blogun tonë?

Plotësoni formën e mëposhtme dhe ngarkoni artikullin tuaj në format word.

Kliko për të ngarkuar file

Faleminderit për kontributin tuaj në EasyPay.

Nje gabim ka ndodhur! Mesazhi nuk u dergua.
Ju lutemi, provoni perseri.

Easypay mbështet edicionin e tretë të Microsoft Imagine Cup Albania

Zj. Lindita Shomo, drejtoresha ekzekutive e Easypay përshëndeti me fjalën e saj Edicionin e Tretë të konkursit Imagine Cup Albania 2014, i organizuar nga Microsoft Albania, nën  kujdesin e Ministrit të Shtetit për Inovacion  dhe Administratën  Publike, Ministrit të  Arsimit dhe Sporteve si dhe me mbështetjen e Ambasadës së Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Shqipëri.
Kompania Easypay ka qene nder kompanite e para qe ka mbeshtetur kete lloj eventi kaq promovues per talentet shqiptare ne fushen e ICT-se, qe ne vitin e pare te organizimit.
Ne edicionin e vjetshem te Imagine Cup Albania 2013, Easypay jo vetem ishte sponsor i eventit por nderkohe punesoi tere skuadren fituese te ketij edicioni
Ky eshte nje shembull qe tregon se Easypay promovon inovacionin ne Shqiperi dhe nxit punesimin e te rinjve, te dyja keto prioritete aktuale te qeverise shqiptare.
Gjithashtu eventin e pershendeti dhe perfaqsuesi i skuadres fituese te Imagine Cup 2013, Z. Endrit Ali, tashme staff i Easypay, i cili synoi te motivonte pjesemarresit e edicionit aktual qe te japin maksimumin e tyre ne fushen e ICT-se dhe ne zhvillimin e inovacionit ne Shqiperi.
ImagineCup2014
21 Mars, 2014
×
sqShqip